با هم برای ایران    |   طرح حمایتی کسب و کارهای اینترنتی

سئو On-page چیست؟

سئو On-page چیست؟

  • سطح :
  • مطالعه : 1 دقیقه
  • 486

سئو On-page چیست؟ برسی و معرفی اولیه

سئو داخلی چیست

همانطور که در مقاله سئو چیست گفته شد، سئو دارای چندین بخش و رکن اساسی می باشد، سئو onpage و سئو off page و سئو تکنیکال می باشد که هر کدام دارای مباحث گسترده ای می باشد.

اما در این مقاله میخوامی به برسی سئو داخلی اشاره کنیم، بله فقط اساره به دلیل آن که سئو داخلی دارای بخش ها و مباحث بزرگی می باشد که در مقالات بعدی به آن اشاره خواهیم کرد.

 

سئو onpage یا سئو داخلی چیست؟

سئو onpage  که به آن سئو on site و در فارسی سئو داخلی نیز گفته می شود، به تمامی موارد و فعالیت هایی که در درون وب سایت برای بهینه سازی وب سایت برای موتور ها به منظور بهینه سازی و درک هرچه بهتر ساختار و کسب رتبه در موتور های جستحو می باشد، سئو داخلی یکی از مهم ترین ارکان سئو می باشد.

سئو داخلی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد، سئو داخلی می بایست طبق قوانین و استاندارد های موتور های جستحو بهینه سازی شوند، سئو داخلی دارای فاکتور های متفاوتی می باشد که هر کدام را در بخش های مختلف برسی خواهیم کرد.

 

اما سئو داخلی چقدر دارای اهمیت است؟

وقتی شما تمام اصول و فاکتور های سئو داخلی را در سایت خود پیاده سازی کرده باشید یقینا در ابتدا برای کاربرانتان بهینه شده اید و بعد از آن برای موتور های جستجو اما دقیقا یعنی چه؟ نکته ای که قابل تامل است این است که در نهایت کاربر برای موتور های جستجو دارای اهیمت بسیاری می باشد، پس لازم به ذکر است که بدانید اگر خود را به جای کاربران گذاشته و سپس به بهینه سازی بپردازید بدون شک می توانید رتبه های خوبی را در موتور های جستجویی مانند گوگل کسب نمایید.

هدف گوگل از ایجاد قوانین و مقررات این است که کاربران در کمترین زمان، بهترین و مناسب ترین پاسخ را دریافت کنند.

 

 

بدون سئو داخلی کسب رتبه امکان پذیر است؟

از خودتان سوال کنید برای خرید محصول یا خواندن یک مقاله آموزشی از طریق سرچ در موتور های جستجو مانند گوگل به یک وب سایت می روید، ساختار ضعیف، نبود Ux و Ui مناسب و عدم دریافت پاسخ مناسب و صد ها فاکتور دیگر باعث می شود که کاربر مجدد به صفحه ی سرچ برای انتخاب وب سایتی دیگر بازگردد، در اینجا مخاطب از وب سایت شما رضایت کافی نداشته است و همانطور که گفته شد خط قرمز موتور های جستجو نیز رضایت کاربران می باشد، پس در نتیجه سایت شما رتبه ای کسب نخواهد کرد و اگر هم در شرایطی وب سایت شما دارای رتبه باشد به مرور با کاهش و افت رتبه روبرو خواهد شد.

وقتی وب سایت شما اصول سئو داخلی را رعایت نکند نمیتوانید در موتور های جستجو رتبه کسب نمایید، به دلیل آنکه وب سایت شما در نزد گوگل بهینه نیست و وقتی وب سایت شما نزد گوگل بهینه نباشد مانند این است که برای کاربران نیز بهینه نیست.

در سئو داخلی تمامی بخش و ها صفحات گوگل و تمامی المان های وب سایت دارای اهمیت بسیاری می باشد.

به یاد داشته باشید که شما تنها چند ثانیه فرصت دارید که نظر کاربران را به وب سایت خود جلب نمایید، پس با رعایت اصول و فاکتور های سئو داخلی می توانید در جلب رضایت کاربران موثر باشید، اگر بخواهید اصطلاحا گوگل را دور بزنید بدون شک با مجازات الگوریتم های مختلف موتورجستجو رو برو خواهید شد.

 

برخی از موارد و اصول سئو داخلی:

سئو داخلی

 

هر بخش و هر فاکتور سئو داخلی دارای مباحث گسترده ای می باشد که ما فقط در ابتدا به معرفی فقط چندی از این موارد خواهیم پرداخت  و هر فاکتور را به صورت جداگانه برسی خواهیم کرد، سئو داخلی دارای موارد بسیار متعددی می باشد که در زیر فقط به برخی از آنها خواهیم پرداخت.

 

کد نویسی صحیح:

برسی دقیق ساختار و اصول کد نویسی صحیح طبق استاندارد های وب به جهت لود بهتر سایت و بهبود خزش ربات های موتور های جستجو و ایندکس کردن صفحات.

 

بهینه سازی url

برسی و بهینه سازی اصولی و به اصطلاح Sef بودن به معنای search engine friendly  بودن url ها و آدرس در  وب سایت که در محتوایی جداگانه برسی خواهیم کرد.

 

سرعت وب سایت

سرعت وب سایت یکی از مهمترین اصول سئو داخلی می باشد، برای موتور های جستجو و الگوریتم های آن بسیار مهم می باشد که کاربران برای مشاهده وب سایت شما زمانی را بیشتر از 3 ثانیه صرف نکنند یعنی بهترین و مناسب ترین سرعت لود وب سایت بین 3 الی 5 ثانیه می باشد در غیر این صورت کاربرانتان را از دست خواهید داد.

 

Meta tags

برسی و بهینه سازی meta tag  ها مانند title  و description  که دارای موارد و اصول متعددی می باشند که به برسی آن ها خواهیم پرداخت.

 

 

داده های ساختاریافته یا stracture data or schima

داده های ساختار یافته یا اسکیما ها کد هایی هستند در هر صفحه از وب سایت قرار داده می شوند که به درک موتور های جستجو از محتوای هر صفحه کمک بسیار بزرگی میکنند و در نهایت موتور های جستجو نیز می توانند وب سایت ما در با reach result  در serp  یا همتن صفحه نتایج جستجو به نمایش در بیاورند.

 

 

Headings tags

تگ های هدینگ در ساختار body  وب سایت که بنا بر ساختار های مختلف دارای نکات مهمی می باشد که و میتواند به بهینه سازی ساختار نقش موثری داشته باشد.

 

بهنیه سازی تصاویر

بهینه سازی تصاویر در سئو داخلی یکی از مهمترین مباحث می باشد چرا که میتواند به کسب رتبه و ورودی وب سایت شما بسیار موثر باشد، سئو تصاویر نیز اگر بخواهیم اشاره ای نماییم دارای بیش از 10 فاکتور و توضیخات می باشد که به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 

لینک سازی داخلی internal link building

لینک سازی داخلی قلب تپنده هر وب سایت می باشد به وسیله ی لینک سازی داخلی می توانیم ساختار مناسبی و ارتباط موضوعی مناسبی را در وب سایت ایجاد نماییم، از مزایای لینک سازی داخلی میتوان به بهبود جلوگیری از نرخ پرش کاربران و ایجاد time on site  به معنای ماندگاری در وب سایت اشاره کرد که در مقالاتی مفصل به آن خواهیم پرداخت.

 

برسی duplicate content

برسی وجود صفحات و محتوای تکراری و بهنیه سازی آن ها مانند ادغام حذف ریدایرکت آنها و یا خارح کردن آن از ایندکس گوگل که در یک محتوای جامع از علل و نحوه برطرف کردن از صفحات تکراری یا زامبی پیچ ها صحبت خواهیم کرد.

 

 

برسی لینک های داخلی

برسی صحت و سلامت لینک های داخلی از مواردی است که باعث می شود crawler  یا خزنده های موتور های جستجو بتوانند به راحتی در سایت خرش کرده و صفحات را ایندکس نمایند.

 

برسی outbound link

برسی لینک های خروجی وب سایت در تمامی صفحات که میتواند برای ما موثر و حتی مخرب نیز باشند که نکات بسیاری را در بر میگیرد و در مقالات بعدی به آن ها خواهیم پرداخت.

 

تعیین استراتژی لینک سازی داخلی

برنامه ریزی و تعیین استراتژی لینم سازی داخلی برای صفحات و ساخت ساختاری قدرتمند برای صفحات

 

برسی و بهینه سازی crawl buget

برسی نرخ خزش و برسی نحوه خزش و پیدا کردن مشکلات خزش، این مبحث دارای خطا ها و علل های متعددی می باشد که به آن نیز خواهیم پرداخت.

 

tag  ها یا برچسب ها

عدم وجود مهات کافی از استفاده از برچسب ها در سیستم های مدیرت محتوای آماده و اختصاصی باعث لطمه دیدن سئو سایت و مشکلاتی مانند cannibalization را در پی دارد که به ان ها خواهیم پرداخت.

 

برسی anchor text

بهینه سازی و برسی انکر تکست ها که جز موارد بسیار مهم در وب سایت می باشند تا وب سایت و صفحات بتوانند ساختار معنایی مناسبی را داشته باشند که جزو مواردی است که بسیار گسترده و دارای نکات خیلی مهمی می باشد.

 

Breadcrumb

بهینه سازی و برسی breadcrumb  بسیار مهم می ی باشد، کاربر باید بداند وقتی که از سرچ در موتورجستجو وارد وب سایت می شود بتواند به راحتی تشخیص دهد که در کدام یک از صفحات وب سایت قرار داد.

 

نکته بسیار مهم:

مواد بالا فقط بخشی از فاکتور های سئو داخلی می باشند، هر کدام از اصول و فاکتور های سئو داخلی خود به تنهایی یک محتوای جداگانه دارای مباحث و نکات بسیار مهمی می باشند که باعث بهبود سئو داخلی وب سایت می باشند که در مقالات بعدی به هر کدام از موارد بالا و موارد بسیاری که در لیست بالا ذکر نشده اند مفصلا خواهیم پرداخت.

 

 

نتیجه گیری:

پس دریافتیم که سئو داخلی فعالیت ها و عملیاتی می باشد که در درون وب سایت به منظور بهینه سازی وب سایت در موتور های جستجو صورت میگیرد، سئو داخلی برای موتور های جستحو بسیار مهم می باشند و بسیاری از الگوریتم هایی که در آینده معرفی خواهیم کرد بر آنها نظارت میکنند، بهبود سئو داخلی حز عوامل موثر حضور کاربران در وب سایت و بهبود رتبه وب سایت می باشد

 

 

 

پرسش و پاسخ

اولین دیدگاه رو شما برای ما ارسال و کنید

کاربر گرامی : برای ارسال دیدگاه خود ابتدا باید در سایت لاگین نمایید.