7 کتاب برای شروع یادگیری و آموزش PHP

7 کتاب برای شروع یادگیری و آموزش PHP

  • سطح :
  • مطالعه : 1 دقیقه
  • 6186

7 کتاب برای شروع یادگیری و آموزش PHP

 

top-7-php-books

 

در این مقاله قصد دارم تا 7 تا از بهترین کتاب ها در زمینه شروع برنامه نویسی توسط زبان محبوب php رو بهتون معرفی کنیم قطعا تا بحال برای انتخاب یک کتاب مناسب در زمینه آموزش php خیلی جستوجو کردی و شاید نتونسته باشی کتابی مناسب در این زمینه پبدا کنی اگر اینطوره پیس این مقاله می تونه کمک زیادی در آموزش php و یادگیری اون بهت بکنه پس با من همراه باش.

 

1 – Head First PHP and MySQL Lynn Beighley & Michael Morrison, publish date: 2008

 

خوب اولین کتاب آموزش php در لیست 7 کتاب برتر ما نامش هست Head First PHP and MySQL. در این کتاب که اولین چاپ آن در سال 2008 میلادی می باشد ، شما علاوه بر آشنایی با زبان php آن را در قالب چندین پروژه خوب و بصورت عملی  از جمله ابجاد یک اسکریپت برای مدیریت لیت ایمل هاتون ، یک job board و همچنین یک سایت شبکه اجتماعی برای ارتباط با دوستانتان پس اگر واقعا تصمیم بر آموزش php و یادگیری اون دارید این کتاب خیلی می تونه در این را کمکتون کنه.

 

Head First PHP and MySQL

Head First PHP and MySQL Lynn Beighley & Michael Morrison, publish date: 2008

 

2 -The Joy of PHP Alan Forbes, publish date: 2012

این کتاب که اولین چاپ آن مربوط به سال 2012 میلادی می باشد.آلن فُربس نویسنده آن بحث آموزش php رو از پایه و معرفی برخی از ساختارهای ابتدای زبان HTML می نکنه بنابراین افراد مبتدی و تازه کار براحتی می تونن متوجه مفاهیم مورد نظر شوند و سپس مرحله به مرحله در مورد نحوه کار PHP پیش می ره. شما با کارهای ساده مانند نحوه ایجاد و اجرای کدهای ساده PHP آموزش php رو شروع می کنید و سپس آنچه را که از زبان php از طریق یکسری تمرین های منسجم (و سرگرم کننده) آموخته اید را در قالب پروژه فروش ماشین های دست دوم پیاده سازی خواهید کرد و بصورت عملی با مباحث زبان php درگیر خواهید شد.

 

The Joy of PHP Alan Forbes, publish date: 2012

The Joy of PHP Alan Forbes, publish date: 2012

 

3 – PHP: A Beginner’s GuideVikram Vaswani, publish date: 2008

این کتاب که اولین چاپ آن مربوط به سال 2008 میلادی است. این کتاب شامل 478 صفحه ای است که در مورد نحوه نوشتن برنامه های PHP و مفاهیم پایه آن می باشد و سپس به بررسی مباحث پیشرفته  از جمله پایگاه داده MySQL  و XML می پردازند. لذا این کتاب نه تنها به تازه کارها اجازه می دهد تا شروع به یادگیری و توسعه نرم افزار های تحت وب با زبان PHP کنند بلکه می توانند دانش خود را در زبان php تا حد متوسط بالا ببرند.

 

 

php-book-A Beginner’s Guide

PHP: A Beginner’s Guide Vikram Vaswani, publish date: 2008

 

4 – PHP & MySQL: The Missing Manual Brett McLaughlin, publish date: 2011

این کتاب  اولین چاپ آن مربوط به سال 2011 میلادی است. برای کسانی که می خواهند خیلی عمیق تر مسائل پایه در زبان PHP فرابگیرند توصیه می شود در ضمن این کتاب 546 صفحه ای به توسعه دهندگان کمک می کند تا روش های خود را برای ایجاد وب سایت های پویا و مبتنی بر پایگاه داده با استفاده از PHP و MySQL بهتر و بهینه تر کنند. این کتاب به عنوان یکی از بهترین کتابهای توسعه وب برای یادگیری در مورد عملکرد داخلی سیستم مدیریت پایگاه داده با استقبال خوبی مواجه شده است.

 

php-book-PHP & MySQL-The Missing Manual

PHP & MySQL: The Missing Manual Brett McLaughlin, publish date: 2011

 

5 – Apache, MySQL, and PHP Web Development Jeff Cogswell, publish date: 2003

انتشارات DUMMIES یکی از ناشران مورد علاقه من هست چرا که کتاب های آن در هر زمینه ای به سادترین شکل ممکن مسائل رو باز کرده و آموزش می دهد این کتاب که اولین چاپ آن در سال 2003 میلادی است شما براحتی می توانید PHP ، MySQL و Apache در مدت کوتاهی می توانید یاد بگیرید و درک کنید که چگونه از PHP ، MySQL و Apache برای ایجاد وب سایت ها و برنامه های پویا و تعاملی با استفاده از سه فناوری ذکر شده استفاده کنید.

 

Apache, MySQL, and PHP Web Development

Apache, MySQL, and PHP Web Development Jeff Cogswell, publish date: 2003

 

6 – Learning PHP, MySQL, and JS With jQuery, CSS, and HTML5 Robin Nixon, publish date: 2009

اولین انتشار این کتاب در سال 2009 میلادی است. اگر با HTML آشنایی مختصری داشته باشید با استفاده از این کتاب به می توانید به راحتی  PHP ، MySQL را فرا بگیرید یکی از نکات مهم در این کتاب این است که شما علاوه بر یادگیری php و mysql با زبان ها و تکنولوژی های دیگری مانند JavaScript ، jQuery ، CSS و HTML5 آشنا خواهید شد.

 

Learning PHP, MySQL- JS With

Learning PHP, MySQL, and JS With jQuery, CSS, and HTML5 Robin Nixon, publish date: 2009

 

7 – PHP and MySQL Web Development Laura Thompson & Luke Welling, publish date: 2001

این کتاب اولین با در سال 2001 میلادی منتشر شد. این کتاب شامل 1008 صفحه است و به جرات می توان گفت که یکی از بهترین کتابها در مورد برنامه نویسی با زبان PHP است. با مطالعه این کتاب به راحتی می توانید با زبان PHP و پایگاه داده MYSQL به راحتی کار کنید و به برنامه نویسی وب سایت های داینامیک با پشتیبانی از پایگاه داده بپردازید.

 

PHP and MySQL Web Development

PHP and MySQL Web Development Laura Thompson & Luke Welling, publish date: 2001

پرسش و پاسخ

اولین دیدگاه رو شما برای ما ارسال و کنید

کاربر گرامی : برای ارسال دیدگاه خود ابتدا باید در سایت لاگین نمایید.